НВК №70 м.Запоріжжя - Матеріали Сидоренко М.М. до участі у міській педагогічній виставці перспективного досвіду 2016р.

Стань успішним разом з нами!

Навчально-виховний комплекс №70 - це загальноосвітня школа №70, клуб дітей з особливими потребами "Джерело", спортивно-туристичний клуб "Едельвейс"

Вітаю Вас Гість | RSS Место под блок

Подпись:      Тема Активні форми роботи з батьками: клуб родинної культури «Берегиня» (з досвіду роботи міжпредметної творчої групи)

 

Сидоренко Маргарита Михайлівна

учитель математики, «спеціаліст другої категорії»

 

Запорізький навчально-виховний комплекс технічного профілю (підрозділ ЗОШ №70) Запорізької міської ради Запорізької області
Адреса:  69027, м. Запоріжжя, вул. Снайперська, 1
Телефон: 7698050
E-mail: school70@ukr.net 

Сайт: zp-school70.at.ua

Директор Гігаурі Надія Вікторівна 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду

Зміст діяльності педагогічного колективу у співдії «вчителі-учні-батьки» повинен спрямовуватися на підвищення готовності батьків до виховання дітей, на усвідомлення ними важливості відповідального батьківства, на передачу всім дорослим членам родини певної психолого-педагогічної, фізіолого-гігієнічної, правової та іншої інформації, на формування у них відповідних практичних умінь та навичок. Родинне виховання тільки тоді ефективне, коли батьки разом з учителями володіють сучасними педагогічними знаннями й уміннями, застосовують їх практично.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду

Катаклізми, що відбуваються у сучасному українському суспільстві, та економічні труднощі гальмують адаптацію сім'ї як соціального інституту до нових умов сьогодення, негативно позначаються на її виховній ролі. Проте сім'я не є ізольованим мікросередовищем: багатоканальні зв'язки з'єднують її з суспільством; різноманітні зовнішні чинники впливають на її виховну функцію. Важливе місце тут займають заклади освіти, педагоги, які завдяки фаховій освіті володіють необхідними психолого-педагогічними знаннями, професійними вміннями і навичками, є важливою складовою в педагогічному трикутнику «дитина — батьки — вчитель». Важливу функцію координації виховних дій сім'ї за сучасних умов покладено на освітній заклад, і від того, як організована і реалізована робота з батьками кожного навчального закладу і кожного його окремого класу, значною мірою залежить успішність процесу навчання і виховання дітей.

 

Науково-теоретична база досвіду

У державній програмі «Освіта. Україна ХХІ століття» серед пріоритетних напрямків реформування освіти відзначено, що в основу національного виховання мають бути покладені принципи єдності сім’ї і школи, наступності та спадкоємності поколінь, прищеплення поваги до батьків, жінки-матері, організація родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу і забезпечення педагогічного всеобучу сім’ї. Останнім часом психолого-педагогічна наука робить спроби окреслити шляхи відмови від традиційних і запропонувати нові підходи в розв'язанні проблем взаємодії сім'ї та школи, виховання дітей та підлітків.

Стисла анотація досвіду

Педагоги та класні керівники – учасники міжпредметної творчої групи -  в межах досвіду демонструють шляхи реалізації завдання формування у батьків глибоких знання виховання, що сприяє більш плідному їх використанню у вихованні ді­тей.  Педагогічна освіта батьків здійснюється в межах клубу батьківської культури відповідно до вікових особливостей дітей, цілей і задач навчально-виховного процесу, конкретних проблем, що виникають у ході спільної діяльності вчителя й батьків з врахуванням сучасних підходів до організації роботи з батьками. Накопичений системний досвід щодо організації роботи з батьками в межах роботи батьківського клубу родинної культури може бути корисний як зразок для шкіл, які знаходяться у пошуку шляхів взаємодії школи та родини.

 

Результативність впровадження досвіду

налагодження  взаємодії між учасниками НВП, позитивний досвід спілкування

 

Репрезентація досвіду серія майстер-класів

Перейти до перегляду матеріалів

Проголосувати за матеріал на сторінці виставки


Пошук по сайту

Новини клубів

Підручники

Дії в надзвичайних ситуаціях

Книга про школу

Офіційні посилання

Міністерство освіти і науки УкраїниТВО Комунарського районуЦентр оцінювання якості освітиКоли потрібна допомога:

Адреси та телефони служб МВС, в які можна звертатися в разі потреби можна знайти тут>>

Самоврядування

Президент школи


Бірюков Руслан, 11 - А клас

Всеукраїнські конкурси

Сайти вчителів

Новинu osvita.ua