НВК №70 м.Запоріжжя - Математичний конкурс "Кенгуру"

Стань успішним разом з нами!

Навчально-виховний комплекс №70 - це загальноосвітня школа №70, клуб дітей з особливими потребами "Джерело", спортивно-туристичний клуб "Едельвейс"

Вітаю Вас Гість | RSS Место под блок

   

"КЕНГУРУ" скликає друзів

Історія конкурсу

На початку 80-х років XX століття Пітер Холлоран, професор математики з Сіднею, вирішив організувати новий тип гри-конкурсу для австралійських школярів: підбірку задач із варіантами відповідей, перевірку яких здійснює комп’ютер. Тисячі школярів могли взяти участь у грі одночасно. Успіх австралійського національного математичного конкурсу був надзвичайний.

У 1991 році два французьких математики вирішили провести цю гру у Франції, назвавши її «Кенгуру» на честь своїх австралійських колег. Перша гра зібрала 120 000 учнів коледжів. Пізніше конкурс охопив також школярів та ліцеїстів.

У липні 1993 року французькі організатори «Кенгуру», з метою поширення конкурсу, влаштували зустріч у Парижі для керівників математичних змагань європейських країн. Запрошені математики були вражені успіхом Франції, адже у 1993 році там зібралося близько 500 000 учасників конкурсу.

У травні 1994 року математики Білорусії, Угорщини, Іспанії, Голландії, Польщі, Росії і Румунії вирішили започаткувати цей конкурс і у своїх країнах, що забезпечило подальший потужній успіх гри.

У липні 1994 року в Страсбурзі на Раді Європи Генеральна асамблея організувала Асоціацію «Кенгуру без кордонів». Тепер Асоціація об’єднує учасників з-понад 30 країн, однією з яких є Україна.

Вперше конкурс-гру «Кенгуру» в нашій державі було проведено у 1997 році на базі кількох шкіл Старосамбірського району Львівської області та Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка, викладач якого Пенцак Євген Ярославович був першим координатором гри «Кенгуру» в Україні. Завдяки його зусиллям і викладачів кафедри математики ліцею та при підтримці вчителів-ентузіастів із різних областей України конкурс став бажаним гостем у багатьох українських школах, ліцеях, гімназіях. Тепер це наймасовіше математичне та інтелектуальне змагання серед школярів нашої держави. Майже пів-мільйонаучасників зібрав і об’єднав конкурс за 10 років. Вагому підтримку та сприянняконкурс отримав з боку відділу роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти та науки України.

Багато років плідно працюють координаторами конкурсу «Кенгуру» наші колеги з усіх регіонів України. Важко переоцінити вклад у розвиток конкурсу та в цілому математичної освіти в Україні Стрельченко Нелі Наумівни (координатора Харківської області), Малько Валентини Митрофанівни (АР Крим), Мітельмана Ігора Михайловича (Одеська область), Павлова Олександра Леонідовича (Донецька область), Кириченко Галини Федорівни (Запорізька область), Бардакової Олени Георгіївни (Сумська область), Мальованої Галини Миколаївни (Івано-Франківська область), Коробової Людмили Григорівни (Чернівецька область), Василенко Олени В’ячеславівни (Київська область) та інших наших друзів з усіх куточків України.

Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Учасником конкурсу може бути кожен учень від 2-го по 11-й клас з усіх куточків України. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.

Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це насамперед особиста перемога. Серед «кенгурят» понад 20 призерів Міжнародних предметних олімпіад і тисячі дітей, які вперше зацікавились математикою саме під час конкурсу.

З 2000 року оргкомітет конкурсу, за сприянням Міністерства освіти та науки України та АР Крим, проводить літні зустрічі в мальовничому містечку Лівадія поблизу Ялти. Учні з різних регіонів України мають можливість поспілкуватися з організаторами конкурсу, знайти нових друзів і, звичайно, попрацювати над цікавими задачами. За сім років учасниками таких зустрічей були понад 800 «кенгурят» з нашої держави, а також школярі з Румунії, Литви, Болгарії, координатори конкурсу з Польщі. Наші діти мали змогу побувати в аналогічних таборах у цих країнах.

Конкурс «Кенгуру» має на меті не лише зацікавити дітей математикою, – це і спроба об’єднати навколо вирішення спільних проблем вчителів математики з різних областей України. Зустрічаючись на щорічних семінарах, які теж проводить оргкомітет конкурсу, вчителі діляться досвідом, слухають цікаві лекції своїх колег. Саме тут кожного року обговорюються і шліфуються нові задачі для наступного конкурсу, авторами яких здебільшого є самі його учасники. Найцікавіші задачі оргкомітет конкурсу кожного року надсилає до Міжнародного організаційного комітету, на засіданні якого досвідчені математики, що представляють кожну країну-учасницю, формують пакет завдань для майбутнього змагання. І вже потім ці задачі повертаються у вигляді завдань конкурсу.


Офіційний сайт конкурсу в Україні http://www.kangaroo.com.ua

Учні нашої школи декілька років поспіль беруть участь у цьому конкурсі і отримують добрі результати:

2007 рік
Highslide JS

2008 рік 

Сертифікати отримали - Снігуров Б. 5А, Яланжи О.6А, Гюльназарян В.7А, Мартинюк Н.7А, Аверкін А.8А.
Highslide JS

2009 рік

Сертифікати отримали - Гюльназарян А.5-Б, Робота А. 5-А, Драчевський О.5-А,Пироженко Г. 8-А, Лисенко М. 6-А, Яланжи О. 7-А, Калашников О. 7-А, Свинцицький І. 7-А
Highslide JS

2010 рік

Сертифікати отримали - Кондратов Дмитро 5-А, Драчевський Олександр 6-А, Григоренко Владислав 7-А, Свинцицький Ілля 8-А, Борзова Ілона 8-Б.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

 

2011рік

Добрий результат:  Котова Яна 4А, Алешкіна Анастасія 4А,  Ляшенко Дмитро 5А, Пракель Анна 5А, Мельниченко Олексій 6А, Павлов Єгор 6Б, Твердохліб Максим 6А, Губа Олексій 7Б, Гюльназарян Анжеліка 7Б, Драчевський Олександр 7А, Свинцицький Ілля 9А, Жигулін Богдан 9Б, Гуляєв Микита 9Б.2012 рік


В цьому році в конкурсі взяли участі понад 60 учнів нашої школи. Всі учасники отримують сертифікати.
Добрий результат: Лук'яненко Марина 3Б, Чорнобук Ольга 3Б,  Корнієнко Софія 4Б, Іванченко Вікторія 4Б, Трубчіна Альбіна 5Б, Череп Софія 5А, Жанберов Данило 5А, Міхненко Дмитро 7А,  Смаженко Віталій 6А, Свинцицька Ілона 7А, Філіпов Іван 7А,  Кіщак Олександр 8А, Свинцицький Ілля 10А, Барзова Ілона 10Б, Синиця Юлія 10Б, Піроженко Анна 11.
Відмінний результат: Гудошник Олександр 9А
   Highslide JS

                                               

 Результати Всеукраїнського конкурсу "Кенгуру"

Highslide JS


Пошук по сайту

Новини клубів

Підручники

Дії в надзвичайних ситуаціях

Книга про школу

Офіційні посилання

Міністерство освіти і науки УкраїниТВО Комунарського районуЦентр оцінювання якості освітиКоли потрібна допомога:

Адреси та телефони служб МВС, в які можна звертатися в разі потреби можна знайти тут>>

Самоврядування

Президент школи


Бірюков Руслан, 11 - А клас

Всеукраїнські конкурси

Сайти вчителів

Новинu osvita.ua